Menu Zamknij

Spotkanie Pani Prezes Meroni w Rzymie

W poniedziałek 4 kwietnia w Ambasadzie RP w Rzymie odbyło się ważne spotkanie instytucjonalne między Panią Prezes Confindustrii Est Europa Maria Luisa Meroni a Grzegorzem Piechowiakiem,sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii RP. Podczas spotkania obecni byli również JE Anna Maria Anders, Ambasador RP, Krysztof Drynda, Prezes PAIH oraz Marcin Fabianowicz, Dyrektor Centrum Inwestycji Strategicznych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Była to okazja do zaprezentowania działalności Confindustrii Est Europa raz naszego Stowarzyszenia Confindustria Polonia,którego rozwój i stałe wsparcie dla włoskich firm i przedsiębiorstw, działających na polskim rynku zostało dodatkowo podkreślone.

Prezydent Meroni omówiła z sekretarzem stanu aktualne kwestie, takie jak perspektywy współpracy między Włochami a Polską, polityka energetyczna w Polsce oraz zachęty dla włoskich i zagranicznych inwestycji w kraju. Poruszono także kwestię ukraińskich uchodźców w Polsce, których, jak pamiętamy, od początku wojny jest ponad 2 miliony.

Reprezentacja instytucjonalna ma kluczowe znaczenie dla pracy Confindustrii. Dlatego też pragniemy podkreślić znaczenie tego spotkania dla budowania dobrych relacji między Włochami a Polską, również na znak lepszego zrozumienia potrzeb obu krajów i rozwoju współpracy gospodarczej.

Prezydent Meroni wzięła także udział w prezentacji Country Presentation Poland, zorganizowanej w siedzibie ICE w Rzymie, podczas której spotkała się z Aldo Amatim, Ambasadorem Włoch w Polsce. Omówiono różne aspekty polskiego rynku oraz poruszono kwestie gospodarcze, w tym dotyczące sektora farmaceutycznego oraz transformacji energetycznej.

Chcielibyśmy podziękować Marii Luisie Meroni oraz Confindustrii Est Europa Confindustrii Est Europa za stałe i konkretne wsparcie okazane naszemu Stowarzyszeniu oraz za reprezentowanie całej włoskiej społeczności biznesowej za granicą.

Podobne wpisy

pl_PL