Menu Zamknij

GREEN ENERGY

Kwestia energii w ostatnich latach była niezwykle istotnym zagadnieniem, szczególnie gwałtownie rosnące koszty, dostawy ze źródeł wtórnych, czy poszukiwanie alternatywnych rynków to tylko niektóre z powstałych problemów. Pomimo obecnej stabilności z pewnością będzie nadal odgrywać kluczową rolę w określaniu przyszłych publicznych i prywatnych strategii przemysłowych. Polska postanowiła skupić się na źródłach alternatywnych (w tym na energii jądrowej, która ma być realizowana we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi w zakładzie Lubiatowo-Kopalino), aby zapobiec przyszłym kryzysom energetycznym i zapewnić większe bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Ważnym krokiem w dążeniu do zrównoważonego rozwoju środowiska jest również decyzja Stolicy o postawieniu na produkcję biogazu, stawiająca sobie podwójny cel: poszerzenie arsenału odnawialnych źródeł w ramach polskiego miksu energetycznego oraz wspieranie rozwoju obszarów wiejskich i rolniczych kraju (ponad 93% całego terytorium). Dokładniej mówiąc, produkcja wyniesie około 8 miliardów metrów sześciennych biogazu z pozostałości rolniczych i zwierzęcych przy pełnej zdolności produkcyjnej, zapewniając, zgodnie z planami rządu, szybki rozwój technologiczny polskich gospodarstw.

Działania te okazują się konieczne w celu zmniejszenia całkowitej emisji polskiej gospodarki, tym bardziej, iż Polska jest historycznie uzależniona od węgla w zakresie swoich potrzeb energetycznych (ponad 70 procent na rok 2021). W wielu kręgach strategia Polski określana jest jako zdecydowany zielony zwrot , przy silnej współpracy inwestycji prywatnych i publicznych oraz zdefiniowaniu projektów dywersyfikacyjnych na kilku frontach (m.in. morska energetyka wiatrowa i realizacja Baltic Pipe).

Confindustria Polonia dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć swoim członkom wszelkich informacji umożliwiających zrozumienie trendów kształtujących się na złożonym rynku energetycznym. Z tego powodu mamy przyjemność zaprosić Państwa na czwartą edycję Energy Industry Mixer , wydarzenia poświęconego tematyce energetycznej, które odbędzie się 14 czerwca w centrum konferencyjnym LSSE. Spotkanie zostanie zorganizowane dzięki wsparciu partnera instytucjonalnego, Agencji ICE oraz pod patronatem Ambasady Włoch w Warszawie i zostanie współorganizowane przez nasze Stowarzyszenie, wraz z partnerem założycielem Bosetti Global Consulting oraz Legnicką Strefą Ekonomiczną (LSSE). Będzie to wyjątkowa okazja do networkingu (planowane są spotkania B2B) i pogłębionej analizy dla samorządów, spółek komunalnych i firm zainteresowanych tematyką branży energetycznej.

Poniżej przedstawiamy niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas wydarzenia:

  • Projektowanie i budowa instalacji do wytwarzania biogazu/biometanu z pozostałości rolniczych i zwierzęcych;
  • Zastosowanie technologii zwiększających efektywność energetyczną budynków;
  • Projektowanie i budowa instalacji do odzysku energii z odpadów;
  • Produkcja wtórnych paliw stałych (CSS) do wykorzystania w elektrowniach.

Zapraszamy do licznego uczestnictwa!

Podobne wpisy

pl_PL