Przedstawiamy siłę networkingu. Dołącz do Confindustrii Polonia i stań się częścią wielkiej sieci włoskiego biznesu w Polsce.
Aby przystąpić do Confindustrii Polonia, należy wypełnić formularz członkowski i załączyć wypis z Krajowego Rejestru Sądowego (jeśli firma jest zarejestrowana w Polsce) lub zaświadczenie Izby Handlowej (jeśli firma jest zarejestrowana we Włoszech).
DOKUMENTY CZŁONKOWSKIE
Domanda di Adesione Confindustria Polonia_IT
Statuto di Confindustria Polonia_IT
Statut Confindustria Polonia_PL
Codice Etico di Confindustria Polonia_IT
Zgodnie ze Statutem Confindustrii Polonia w skład naszego Stowarzyszenia mogą wchodzić zarówno Członkowie Zwyczajni, jak i Honorowi, o których mowa w dwóch poniższych artykułach statutowych.
ART. 3 - KATEGORIE CZŁONKÓW
- Stowarzyszenie posiada Członków Stałych, Członków Honorowych i Członków Dodatkowych.
- Członkiem Stowarzyszenia może być obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, jak również cudzoziemiec, także nie mający zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniający wymagania określone w Statucie.
- Członkiem Stałym może zostać osoba fizyczna mająca pełną zdolność do czynności prawnych i niepozbawiona praw publicznych, jeżeli:
- prowadzi działalność gospodarczą lub działalność menedżerską na terenie Rzeczpospolitej Polskiej lub jest wspólnikiem lub członkiem organów w spółce prawa handlowego, a działalność ta choćby pośrednio związana jest z interesami przedsiębiorców włoskich w Polsce lub przedsiębiorców polskich we Włoszech i nie jest sprzeczna z celami Stowarzyszenia,
- uiści składkę członkowską
- zgłosi pisemną deklarację (wniosek o członkostwo) oraz
- uzyska od Zarządu decyzję o nadaniu członkostwa - Członka Stałego.
- Członek Stały może uzyskać dodatkowe prawo posługiwania się szczególnym tytułem „Członka Strategicznego”, jeżeli uiszcza na rzecz Stowarzyszenia składkę przynajmniej dwukrotnie wyższą od określonej przez Zarząd maksymalnej wartości składki.
- Członkiem Honorowym może zostać osoba fizyczna mająca pełną zdolność do czynności prawnych i niepozbawiona praw publicznych, jeżeli wniosła szczególny wkład w działalność i rozwój Stowarzyszenia lub w realizację celów Stowarzyszenia. Członkowie Honorowi nie posiadają biernego oraz czynnego prawa wyborczego do organów Stowarzyszenia, a w Zgromadzeniu (walnym zebraniu członków) mogą uczestniczyć jedynie z głosem doradczym.
- Osoba prawna może zostać członkiem wspierającym w rozumieniu art. 10 ust. 3 ustawy – Prawo o stowarzyszeniach, jeżeli:
- prowadzi działalność choćby pośrednio związaną z interesami przedsiębiorców włoskich w Polsce lub przedsiębiorców polskich we Włoszech, która nie jest sprzeczna z celami Stowarzyszenia,
- uiści składkę członkowską
- zgłosi pisemną deklarację (wniosek o członkostwo) oraz
- uzyska od Zarządu decyzję o nadaniu statusu członka wspierającego.
Członkowi wspierającemu przysługują określone w niniejszym statucie prawa i obowiązki członka Stowarzyszenia, o którym mowa w pkt 1.
- Wszyscy członkowie wpisywani są do „Rejestru Członków Stowarzyszenia” prowadzonego przez Stowarzyszenie, który poświadcza oficjalnie i ze wszystkimi skutkami organizacyjnymi ich przynależność do Stowarzyszenia, a także przyznany im status.
- Członkiem Dodatkowym może zostać osoba spełniająca warunki wymagane dla Członka Stałego, z tym zastrzeżeniem, że Zarząd może podjąć decyzję o nadaniu członkostwa – Członka Dodatkowego osobie, która nie spełnia warunku, o którym mowa w pkt 3) lit. a lub pkt 6 lit. a).
- Członkowie Dodatkowi nie posiadają biernego oraz czynnego prawa wyborczego do organów Stowarzyszenia, a w Zgromadzeniu (walnym zebraniu członków) mogą uczestniczyć jedynie z głosem doradczym. Członkowie Dodatkowi mają obowiązki określone w Statucie, w tym obowiązek uiszczania składek. Zarząd może określić w tym celu różne kategorie Członków Dodatkowych, w szczególności osoby prawne zrzeszające inne osoby (np. stowarzyszenia, związki pracodawców). Członkowie Dodatkowi nie powinni stanowić więcej niż 20% wszystkich członków Stowarzyszenia.
ART. 4 – SPOSÓB NABYWANIA CZŁONKOSTWA i UTRATY CZŁONKOSTWA
Wniosek o członkostwo (deklaracja) musi zostać zaadresowany do Zarządu i złożony z zastosowaniem wzoru określonego przez Zarząd. Wniosek musi zawierać wyraźną zgodę na stosowanie postanowień Statutu, w tym wszystkich praw i obowiązków z niego wynikających.
W deklaracji należy podać wszystkie dane wymagane w określonym przez Zarząd wzorze (formularzu deklaracji).
Decyzję w sprawie nadania, zawieszenia i utraty członkostwa podejmuje Zarząd w formie uchwały. Decyzję w tej sprawie może podjąć również Zgromadzenie.
Od decyzji Zarządu można złożyć, w terminie 10 dni od otrzymania uchwały, wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy przez Zarząd. Decyzja wydana po ponownym rozpatrzeniu sprawy jest ostateczna i nie podlega zaskarżeniu.
Status członka przysługuje od dnia podjęcia przez Zarząd uchwały o przyznaniu członkostwa lub od dnia wskazanego w uchwale. Członkostwo obowiązuje, o ile członek nie utraci członkostwa zgodnie z art. 8 lub z niego nie zrezygnuje przez złożenie do Zarządu rezygnacji (pisemnej pod rygorem nieważności, listem poleconym, z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec roku kalendarzowego).
W przypadku nabycia członkostwa w pierwszym półroczu roku kalendarzowego, członek obowiązany jest uiścić pełną składkę roczną, natomiast w przypadku nabycia członkostwa w drugim półroczu członek obowiązany jest do uiszczenia 50% składki rocznej. W przypadku złożenia rezygnacji lub utraty członkostwa z innych przyczyn członek obowiązany jest do uiszczenia pełnej składki rocznej za rok kalendarzowy, w którym nastąpiło to zdarzenie.
UZYSKAJ WIĘCEJ INFORMACJI
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań, dotyczących procedur przystąpienia do Confindustrii Polonia, zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza. Skontaktujemy się z Państwem w możliwie najkrótszym czasie.