Menu Zamknij

Historia

Historia

Stowarzyszenie powstało w 2019 r. (od lutego 2020 r. autoryzowane pod nazwą Confindustria Polonia), aby stanowić punkt odniesienia dla włoskich przedsiębiorców, którzy chcą wykorzystać liczne możliwości biznesowe, jakie oferuje polski rynek. Wymiana handlowa, pomiędzy Polską, a Włochami od kilku lat systematycznie przekracza 20 mld euro rocznie, co potwierdza silna obecność (ponad 2500) włoskich firm na polskim rynku.

Network

Network

Naszą misją jest promowanie oraz wsparcie handlu, działalności przemysłowej i przedsiębiorczej między Polską a Włochami. Dostarczamy naszym Członkom rzetelnych informacji gospodarczych, a także wiadomości z kraju, ze szczególnym uwzględnieniem świata biznesu.

Wsparcie

Wsparcie

Stałe kontakty instytucjonalne w Polsce i we Włoszech, doświadczenie w doradztwie ogólnym i branżowym oraz elastyczność w zapewnianiu wsparcia operacyjnego w kwestiach formalnych i administracyjnych, pozwalają nam reprezentować interesy Członków, umożliwiając im aktywne promowanie stosunków gospodarczych i społecznych między oboma krajami.

Internacionalizacja

Internacionalizacja

Nasze doświadczenie jest ukierunkowane nie tylko na internacjonalizację włoskich firm, w kontekście silnego wzrostu i stabilności, jakimi charakteryzuje się Polska, ale także na lokalne środowisko biznesowe i gospodarcze, które aktualnie współpracuje lub wyraża chęć nawiązania współpracy z włoskimi partnerami.

pl_PL