FOCUS POLONIA – 18 Marca 2021

W dniu 18 marca odbyła się pierwsza edycja wydarzenia FOCUS POLONIA, formatu opracowanego przez Confindustria Polonia i współdzielonego w tym pierwszym przypadku z Unione Industriale Torino i Confindustria Cuneo. Celem spotkania było, i będzie również w kolejnych edycjach, przekazywanie informacji włoskim firmom za pośrednictwem biur terytorialnych Confindustrii, w celu stworzenia możliwości internacjonalizacji naszych firm, zarówno poprzez nawiązywanie kontaktów biznesowych, jak i hipotezę rynków zbytu dla Polski – kraju o dużym potencjale gospodarczym. Prelegentami podczas wydarzenia byli:

  • Alessandro Saglio, nasz dyrektor, który przekazał kilka spostrzeżeń na temat: Polski system i perspektywy rozwoju dla włoskich firm;
  • Enrico Ciullo, partner & client manager w Bosetti Global Consulting oraz członek założyciel Confindustria Polska, który przedstawił sytuację mechaniki przemysłowej w Polsce;
  • Marco Gambini, Dyrektor Zakładu Zannini Polska, który opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z przedsiębiorczością w Polsce od zielonego pola do obecnej sytuacji;
  • Antonino Mafodda, dyrektor Agencji ICE w Warszawie, z interesującym wykładem na temat polskiej gospodarki po pandemii i sektora rolno-spożywczego.

Ambasada Włoch w Warszawie oraz przewodniczący lokalnego komitetu Piccola Industria również wzięli udział w spotkaniu z instytucjonalnym pozdrowieniem, za które serdecznie dziękujemy.

Kontynuujemy naszą misję, którą jest udzielanie wsparcia i bycie punktem odniesienia dla wszystkich, którzy chcą wejść na polski rynek i umiędzynarodowić swoją działalność. W najbliższy wtorek, 23 marca, odbędzie się drugi odcinek, organizowany wspólnie z Confindustria Firenze.

Chcielibyśmy skorzystać z tej okazji, aby jeszcze raz podziękować organizatorom, prelegentom i uczestnikom wydarzenia za ich cenny wkład.

Link do filmu na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=wm4j_LNX_ao

 

Adres: ul. Wawrzyniaka 6,
Wrocław 53-022 - Polska
Telefon: +48 717 215 111
Email: segreteria@confindustria.pl

Adres: ul. Mickiewicza 29A piętro10/15,
Katowice 40-085 - Polska
Telefon: +48 322 058 968
Email: katowice@confindustria.pl

2022 © Confindustria Polonia - Prywatność | Cookies