EMO MILANO 2021: The magical world of metalworking

W dniu 16.06.2021 odbyła się prezentacja Włoskiego Systemu w Polsce, ważnego wydarzenia EMO MILANO 2021, promowanego przez CECIMO, europejskie stowarzyszenie przemysłu obrabiarkowego i pokrewnych technologii produkcyjnych.

Alfredo Marinotti, Dyrektor Generalny Grupy UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE, zaprezentował wydarzenie EMO MILANO 2021. W prezentacji wziął udział Ambasador Włoch w Polsce, Aldo Amati, na którą Confindustria Polonia również została zaproszona.

EMO MILANO 2021 jest ważnym międzynarodowym wydarzeniem dla wszystkich operatorów przemysłu wytwórczego na całym świecie. Odbędzie się w Mediolanie w dniach od 4 do 9 października 2021 roku. Impreza będzie gościć krajowych i zagranicznych wystawców oraz zwiedzających, których liczbę szacuje się na 70-80 tys. osób.  Ekosystem stworzony ad hoc, aby dać początek spotkaniom pomiędzy podmiotami z branży produkcyjnej w celu planowania inwestycji w technologię i produkcję oraz nadążania za aktualizacjami technicznymi i branżowymi, oraz specyfikacjami technologicznymi tej branży w ciągłej ewolucji.

Impreza będzie miała nie tylko szeroki zasięg geograficzny, jeśli chodzi o wystawców i odwiedzających, ale także szeroki zakres oferowanych rozwiązań, w tym obrabiarki do cięcia i formowania, usługi, procesy automatyzacji, systemy produkcyjne, rozwiązania dla połączonej i cyfrowej fabryki, produkcja przyrostowa.

W dziewięciu pawilonach Fiera Milano zostaną wydzielone specjalne obszary do dyskusji i prezentacji aktualnych i coraz częściej pojawiających się tematów w dzisiejszych firmach produkcyjnych. Znajdzie się tam strefa dedykowana Start-Up`om oraz strefa Digital, a także Speaker Corner, gdzie aktualne tematy z dziedziny produkcji będą omawiane poprzez prezentacje, debaty i pokazy.

Podczas prezentacji podkreślono znaczenie wymiany między Włochami a Polską w zakresie towarów i maszyn, która to wymiana jest dziś wzmacniana przez włoskie ulgi podatkowe. Faktycznie  rząd włoski ustanowił bowiem specjalne ulgi podatkowe, polegające na uldze podatkowej do 50% dla firm włoskich, które w bieżącym i przyszłym roku zainwestują w nowe obrabiarki, roboty, technologie cyfrowe, 4.0 i systemy automatyzacji. Można zatem dostrzec ogromną szansę biznesową, jaką daje polskim eksporterom spotkanie z włoskimi odbiorcami podczas EMO MILANO 2021.

Dużą wagę przywiązuje się do działalności importowej z Włoch do Polski. W związku z powyższym Włochy są bardzo ważnym partnerem dla Polski, zajmują drugie miejsce jako kraj importujący na poziomie europejskim i trzecie na świecie.

Polska gwałtownie i szybko odzyskuje siły po globalnej pandemii i nadal się rozwija, stając się ważnym rynkiem zbytu dla Włoch.

Dlatego też ogromne możliwości biznesowe oferowane polskim importerom i eksporterom są nieodłącznie związane z uczestnictwem w EMO MILANO 2021 organizowanym przez struktury operacyjne UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE.

W celu uzyskania informacji na temat wydarzenia oraz rejestracji wystawców można kontaktować się z Włoskim Systemem w Confindustria Polonia (info@confindustria.pl, 0048 717215111) lub bezpośrednio z Agencją ICE – Italian Trade & Investment Agency (varsavia@ice.it, 0048 226280243).